Poznaj kampanię

W Polsce aktualnie żyje około 2 miliony osób nieheteronormatywnych. Pośród nas funkcjonuje 50 tysięcy rodzin szczęśliwie wychowujących dzieci. Są to rodziny stworzone na fundamencie miłości, szacunku i zaufania, które mimo braku uregulowań prawnych w Polsce, postanowiły doświadczyć pełni życia rodzinnego. Są to Rodzice, którzy tworzą swoim dzieciom pełen miłości dom oraz Dzieci, które dorastają otoczone ciepłem domowego ogniska. Postanowiliśmy stworzyć tę kampanię, aby pomóc nam wszystkim lepiej się zrozumieć, a dzięki temu wspólnie stworzyć społeczeństwo oparte na wzajemnym szacunku i zrozumieniu.

W polskiej debacie publicznej funkcjonuje wiele negatywnych przekonań wobec społeczności LGBTQ+ wynikających z braku edukacji seksualnej, mylnych przekonań i zwykłych plotek. Brak edukacji seksualnej, a tym samym brak możliwości wyrobienia sobie opinii opartej na rzetelnej wiedzy ułatwia organizacjom o skrajnie konserwatywnych poglądach podsycanie konfliktów również na tle orientacji seksualnej. Chcemy tą kampanią dać się zrozumieć, pokazać, że tym co nas motywuje jest przede wszystkim BEZPIECZEŃSTWO naszych DZIECI. Wierzymy, że uda nam się tutaj zbudować fundament pod wzajemne zrozumienie, ponieważ dobro dzieci łączy nas wszystkich.

Rodzinę, tak hetero, jak i nieheteronormatywną, definiuje miłość. Jeżeli potrzebujecie przykleić nam jakąś łatkę to niech to będzie

#zorientowaninarodzine