Zażądaj zmiany!

Daj znać polityczkom i politykom, że wspierasz naszą kampanię i żądasz zmiany przepisów! Mamy dla Ciebie narzędzie, które pozwoli Ci na wysłanie naszego wspólnego żądania od razu do wszystkich posłanek i posłów – oraz senatorek i senatorów, łącznie do wszystkich naszych 560 reprezentantek i reprezentantów.

Zastanawiasz się, czy warto? Zmiana społeczna, polityczna i legislacyjna ma wiele etapów i potrzebuje wielu narzędzi. Powiedzenie polityczkom i politykom, czego od nich żądamy – jest jednym z nich. Pokazanie polityczkom i politykom, że nie boimy się odezwać w słusznej sprawie – jest w tym procesie kluczowe. Dlatego warto!

Bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie.
Szybko, sprawnie, jednym kliknięciem!

Działajmy!

Szanowni Państwo Posłanki i Posłowie, Senatorki i Senatorowie,

Piszę do Was w sprawie, która jest dla mnie bardzo ważna i która powinna być bardzo ważna dla Was. Dołączam do kampanii #ZorientowaniNaRodzinę (zorientowaninarodzine.pl) i oczekuję od Was konkretnego działania – zmiany prawa!

W Polsce, w rodzinach LGBTQ+ wychowuje się ponad 50 tysięcy dzieci. Konkretnych, kochanych i kochających, wyczekanych, szczęśliwych. Ale to również w Polsce dzieci z tęczowych rodzin i ich rodzice nie są objęci ochroną państwa, mimo tego, że zgodnie z art. 18 Konstytucji RP “rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo” są “pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej”.

To się musi zmienić!

Ochronę, której wymaga Konstytucja RP zapewni tylko równość małżeńska i tylko pełne prawa dla dzieci z tęczowych rodzin. Drogą do konstytucyjnej ochrony jest zmiana wszystkich przepisów, które obecnie dyskryminują, upokarzają i pozbawiają tęczowe rodziny poczucia elementarnego bezpieczeństwa.

To miłość definiuje rodzinę!

Trudno mi zrozumieć, dlaczego w przypadku wielu polityczek i polityków o demokratycznych, równościowych poglądach, gdy mowa o prawach tęczowych rodzin – milkniecie, unikacie odpowiedzi, albo mówicie “bez przesady z tą równością”. Trudno mi zrozumieć, jak w Polsce, kraju, w którym tak silną ideą jest konserwatyzm, tak mało ważne jest dla Was poczucie bezpieczeństwa, stabilności i trwałe więzi rodzinne.

Tymczasem chodzi o konkretne osoby – 50 tysięcy to liczba wyższa niż liczba głosów, którą wielu i wiele z Was otrzymało w wyborach. A łącznie mówimy o grupie liczącej ok. 2 mln – bo każde z tych 50 tysięcy dzieci MA rodzinę, bliższą i dalszą. Dotyczy to też każdej z osób LGBTQ+ żyjących w Polsce, którym państwo odmówi ochrony, jeśli zdecydują się na dzieci.

Dziękuję tym z Was, którzy już wcześniej publicznie poparli postulat pełnych praw dla tęczowych rodzin i proszę Was o ponowienie tej deklaracji.

Od pozostałych z Was żądam dziś konkretnego stanowiska – i poparcia pełnych praw dla rodzin LGBTQ+ żyjących w Polsce. Teraz!

Strona www kampanii: https://zorientowaninarodzine.pl

Z wyrazami szacunku i z oczekiwaniem na odpowiedź

Wpisz swoje prawdziwe dane do poniższego formularza.

Jednym kliknięciem wyślesz e-maile do wszystkich Parlamentarzystek i
Parlamentarzystów ze swoim poparciem dla kampanii.

Odczekaj chwilę. System zacznie działać i poinformuje o wykonaniu zadania.